Інформація про Першотравневу сільську раду Покровського району Донецької області

Першотравнева сільська територіальна громада межує з містом. Красноармійськ, Лисівською, Піщанською, Удачненською та Гришинськими сільськими територіальними громадами. Першотравнева сільрада була організована 11.05.1993 року. Першим сільським головою був Журба Микола Варламович. З 2010 року Першотравневу сільську раду очолює сільський голова Чернікова Вікторія Вікторівна.

Селище Перше Травня – центральна садиба громади. На території громади також розташовані селище Димитрове та село Троянда. Загальна площа Першотравневої сільської ради – 4877га. Загальна кількість населення становить – 1243 чол.

На території громади земля розпайована. На землях громади діють підприємства фермерське господарство «Хірлюк і К», ПП «Агрофірма «Ковалиха», ПП «Агрофірма «Котліно», ТОВ «Агрозахист», основним видом діяльності яких є вирощування сільськогосподарських культур та тваринництво.

З об’єктів соцкультпобуту на території сільради знаходяться дошкільний навчальний заклад «Альонушка», два фельдшерсько-акушерських пункти, дві бібліотеки, шість торгівельних об’єктів, 3 об’єкти ресторанного господарства сезонного характеру роботи, 1 об’єкт з виробництва дерев’яних будівельних конструкцій та столярних виробів та 1 об’єкт – з лісопильного та стругального виробництва.

В селищі Перше Травня та с.Троянда знаходяться братські могили радянських воїнів. В селищі Перше Травня воїни, які загинули в боях та померли від ран в лютому та вересні 1943 року були поховані в братській могилі, на якій в 1949 році встановлено пам’ятник.

Всього в могилі поховано 115 чоловік. Імена 10 з них відомі.

Пишається Першотравнева громада своїми ветеранами, які в роки війни захищали Батьківщину від ворога і які нині живуть на території сільради. Це Пащенко Іван Тимофійович та жінка-сапер Харченко Раїса Максимівна.

З 1930 по 2000 рік на території сільради був розташований радгосп “Красноармієць”(КСП “Красноармієць”), який мав 5 відділень.Першим директором радгоспу був Кирило Йосипович Бурак.

В радгоспі працювали самовіддані люди, які за свою нелегку працю були нагороджені орденами та медалями. Це механізатори Варнавський Олександр Іванович – орденом “Знак Пошани”, Ілющенко Яков Якович – орденом “Трудової слави ІІІ ступеню”, Трегубов Микола Іванович - орденом “Трудової слави ІІ ступеню”, Радченко Іван Андрійович - орденом “Трудового Червоного Прапору”, Мичук Микола Дем’янович - орденом “Знак Пошани”.

З 1992 року на території сільської ради діє фермерське господарство «Хірлюк і К», яке очолює Хірлюк Радіон Якович. З метою сприяння зайнятості населення, в господарстві створено 53 робочих місця, що дає можливість забезпечувати місцеве населення роботою. Радіон Якович приймає активну участь в громадському житті Першотравневої сільської територіальної громади. Він надає допомогу в благоустрої селища та проведенні культурно-масових заходів.

Приділяється увага розвитку культури. Вже 24 роки радує своїми виступами мешканців громади народний ансамбль “Селяночка” в складі якого ветерани праці та учасники війни.

 

 

   До 95-річчя Покровського району. Життя Першотравневої сільської ради.

Першотравнева сільська рада є однією з наймолодших серед сільських та селищних рад Покровського району Донецької області. Заснована у 1993 році сільська рада складається з трьох населених пунктів. Селища Перше Травня та Котлине, які своїми коріннями сягають 30х років ХХ століття, село Троянда є одним з наймолодших сіл не тільки  Покровського району, а й області бо засноване на підставі Постанови Верховної ради України від 08.07.1999р. № 647 «Про присвоєння найменування заново створеному населеному пункту». Загальна площа сільської ради – 4877га. Населення, що проживає на території сільської ради становить  близько 1743 чол.

Земля територіальної громади розпайована. Тут діють: фермерське господарство «Хірлюк і К», ПП «Агрофірма «Ковалиха», ПП «Агрофірма «Котліно», ТОВ «Агрозахист», основним видом діяльності яких є вирощування сільськогосподарських культур та тваринництво.  Фермерське господарство «Хірлюк і К» продовжує традиції розвитку на наших землях садівництва та ягідництва. Так під керівництвом Хірлюк Радіона Яковича на землях сільської ради з’явився горіховий сад, ягідники малини. В планах на майбутнє засадження полуниці, відновлення фруктових садів. Мешканці не тільки району та сусідніх міст, а й навіть областей можуть ласувати екологічно чистими, вирощеними на рідній землі фруктами та ягодами. А успіхом роботи фермерського господарства, є не тільки віддана праця, турбота про землю, а те що вже кілька поколінь родини Хірлюків працює на землі.

На території сільради знаходяться Першотравневий дошкільний навчальний заклад «Оленка», який щиро приймає в свої оновлені групи з новими меблями та іграшками дітлахів не тільки з сіл сільської ради, а й сусідніх сіл та м. Покровськ. Збільшення кількості дітей, які відвідують дошкільний навчальний заклад, дало змогу у 2017 р. відкрити додаткову групу. Зі слів завідуючої ДНЗ «Оленка» Коби Олени Андріївни  видно, що в останні роки спостерігається тенденція збільшення дитячого населення, якщо так буде і далі то в установі готові відкрити і третю групу. І все для цього готово: капітальний ремонт спальної зали, облаштована навчальна кімната, новий обладнаний дитячий майданчик.                                                                                            У Першотравневій сільській раді медичні послуги надають два фельдшерсько-акушерських пункти. За останні три роки медичні послуги значно покращилися. Цьому сприяли капітально відремонтовані будівлі фельдшерських пунктів, проведення благоустрою території, встановлення лавочок, озеленення території. Проведені євроремонти, облаштування, придбані меблі створили комфорт та легкість в обслуговуванні хворих та відвідувачів. Якість медичних послуг покращилася у рази, бо за кошти сільської ради на фельдшерські пункти придбано електрокардіографи, апарати УВЧ, небулайзери, кушетки, холодильники, маніпуляційні столики та інше. Нове обладнання покращую надання медичної допомоги на селі, бо мешканцям вже не треба їхати до амбулаторії або до поліклініки. Зробити електрокардіограму, поставити крапельницю, отримати призначені лікарем уколи, провести інгаляцію дітям та дорослим – все це можливо не виїжджаючи з села.

 

У селищі Перше Травня та селі Троянда знаходяться братські могили радянських воїнів. У селищі Перше Травня воїни, які загинули в боях та померли від ран в лютому та вересні 1943 року були поховані в братській могилі, на якій в 1949 році встановлено пам’ятник.

Всього в могилі поховано 115 чоловік. Імена 10 з них відомі.

Громада Першотравневої сільської ради пишається своїм дивом - народним ансамблем народної пісні «Селяночка». Ще в далекому 1989 році працівники КСП «Красноармієць»  вирішили  створити співучий ансамбль, який і досі незважаючи ні на що дарує людям гарний настрій, мелодійні пісні, відкриті щирі  посмішки  та свою любов.

Для тих, хто відвідує репетиції, спів став способом життя. Колектив співав на обжнивках в полі,  в саду, для овочівників на городі.

11 лютого 2004р. ансамблю було присвоєне звання «народний», у 2012 р. та у 2016 р. ансамбль підтвердив своє звання

Впродовж двадцяти чотирьох років незмінним керівником народного ансамблю є Степанов Микола Герасимович,завдяки його несамовитій відданості та працелюбності, ансамбль ніколи не зупиняється на досягнутому.  Народний ансамбль «Селяночка», до складу якого входять ветерани праці, був неоднаразовим переможцем конкурсів та фестивалів і зараз постійно приймає участь у конкурсах, фестивалях, як нашого району, та і всієї Донецької області, навіть у міжнародних фестивалях можна побачити їхню заявку, постійні учасники «ярмарки народних мистецтв», дорогі гості донецької філармонії.

2019рік стане ювілейним  для «Селяночки» - тридцять років відданої праці людям та пісням.

Приділяється увага розвитку спорту У 2011році було створено футбольну команду Першотравневої сільської ради, яка  бере участь у районних та обласних змаганнях. За що у 2014р. була нагороджена почесною грамотою Красноармійської районної державної адміністрації з нагоди від свячення Дня фізичної культури і спорту. Капітан команди Лашко Дмитро приймає участь не тільки у спортивному життя сільської ради,а й у суспільно-громадських заходах, під час проведення свят та урочистостей. 2015 та 2016 роки футбольна команда брала активну участь в обласних змаганнях, де на радість її учасникам, займала призові місця

З 2016 року на території сільської ради організоване танцювальний колектив «Стріт Денс». Швидким вихорем дівчата увірвалися в творче життя району. У 2016 році дівчата посіли друге місце у районному конкурсі «Шанс-2016», у травні 2017р. відбувся районний конкурс «Шанс-2017», де танцювальний колектив «Стріт Денс» зайняв перше місце. Дівчата займаються та навчають підростаючу малечу. Активно беруть участь у всіх святах.

Пишається сільська рада і спортсменкою Доценко Ольгою, яка у свої чотирнадцять років, активно займається зовсім не дівчачим видом спорту -  боксом. За свою недовгу «кар’єру» Ольга вже займала призові місця на районних, обласних, всеукраїнських змаганнях. Восени 2018 року вона представлятиме Україну на міжнародних змагання.

Творче та активне молоде покоління не залишається осторонь від життя Першотравневої громади. Свята, ювілеї, урочисті та державні заходи завжди відбуваються за їх участю. Колчина Крістіна та Аліна, Петрова Альона, Вербна Аліна, Тапол Іра, Лейко Дар’я, Коба Анастасія, Марія Залізняк – можливо вже скоро їх імена будуть лунати не тільки на шпальтах районних газет.

З метою підтримки розвитку спорту, гуртків та становлення активної молоді виконкомом сільської ради вже проведена робота з облаштування актового залу сільської ради, де постійно відбуваються репетиції народного ансамблю «Селяночка», тренування танцювального колективу «Стріт Денс» і навіть урочисті реєстрації шлюбу. Проводиться робота з капітального ремонту будівлі бібліотеки у селищі Котлине, де добудовується читальний зал  - як місце, де у майбутньому населення селища також зможе проводити заходи, свята, тренування та репетиції.

 

Не варто забувати і про фінансові статки. Одним з джерел доходів нашого сільського бюджету є досить суперечливий для наших підприємців податок - це акцизний збір з продажу підакцизних товарів, таких як паливо-мастильні матеріали, тютюнові та алкогольні вироби, а це 5 відсотків від вартості, які пересічні громадяни сплачують при купівлі підакцизних товарів. Відповідно до законодавства він повинен бути сплаченим до сільського бюджету продавцем цих товарів. Таким чином, основними платниками цього податку є ФОП «Козинець Л.І.», ФОП «Юпатова Л.А.», ФОП «Безрук Л.В.», ФОП «Грицай Л.В.» та АЗС № 15 ТОВ «Вог Рітейл». АЗС № 15 ТОВ «Вог Рітейл» є не тільки основним платником акцизного збору, а й місцем де можна відпочити, коли після опівночі починають закриватися кафе та ресторани, смачно поснідати вранці, скористатися послугами магазину8

На території сільської ради діють дві бібліотеки,  шість торгівельних об’єктів, 3 об’єкти ресторанного господарства сезонного характеру роботи, 1 об’єкт з виробництва дерев’яних будівельних конструкцій та столярних виробів та 1 об’єкт – з лісопильного та стругального виробництва.

На території сільської ради з 2017 року діє Зоопарк, який отримав назву «Парк Покровського періоду». На території господарства Падалки Ігора Миколайовича побудовані вольєри де знаходяться дикі тварини: леви, ведмеді, лами, мавпи. Як член комітету підприємств та розвитку туризму при Донецькій торгово-промисловій палаті, володар знаку «Зелений туризм»  Ігор Миколайович не зупиняється тільки на утриманні тварин. двері його зоопарку завжди відкриті для дітей- інвалідів,апітерапія та акватерапія – є гарним реабілітаційним заходом. Відвідувачі зоопарку можуть покататися на конях або в кареті, постріляти з луку, скупатися в карпатському чані, відпочити в затишних альтанках, або насолодитися прохолодою водойми.

Традиції зеленого туризму продовжує Хобта Олесндр Васильович. Завжди відкриті двері його кафе «Ісіда», яке розташувалося на березі ставу. Етнічно облаштовані альтанки, упорядкована декоративними містками, символами, кувальними виробами та природними  матеріалами територія гостинно вітає усіх відвідувачів щоб весело провести свято. Двері його затишного кафе завжди відкриті для проведення будь яких заходів: від гучного весілля, зворушливих хрестин, яскравого дня народження або зустрічі друзів. Хочеться наголосити, що Олександр Васильович також впроваджує традиції «Зеленого туризму», сам займається організацією творчої частина свята.

Рівень розвитку будь якої громади визначається, не в останню чергу її комфортністю для різних категорій населення. Зокрема важливим чинником сприйняття сіл комфортними є можливість мешканців мати якісне та комфортне дозвілля. Тому на території сільської ради облаштовуються і загальні місця для відпочинку, дитячі та спортивні майданчики. В планах на майбутнє побудувати спортивний майданчики, де будь яка верства населення змогла б знайти собі заняття по смаку. Створити гарну та затишну паркову зону.

У зв'язку з промисловим забрудненням, скороченням площі лісів і зелених насаджень, нестачею місць відпочинку виникає проблема з озелененням територій та створенням паркових зон, де людина може подихати свіжим повітрям, відпочити, поспілкуватися з природою. Часто можна зустріти порожні ділянки поблизу або на території села, які можна змінити, перетворивши їх в зони відпочинку, алеї, парки. Створення таких «зелених острівців» є одним з пріоритетів роботи сільської ради, забезпечуючи більш комфортні умови для проживання населення, робить благотворний вплив на здоров'я людини, так і просто приємно помилуватися красою природи.

Багато хто з нас народився і виріс на цій прекрасній землі, прожив тут все своє життя  І сьогодні хочу ще раз освідчитися у щирій любові до цього прекрасного краю велетнів териконів та прозорих річок, квітучих полів і тінистих гаїв, талановитих і гостинних людей.

 

 

 

 

Логін: *

Пароль: *